NASPO
Chovatelská stanice kavkazských pasteveckých psů, drápkatých opiček a kotulů


Caucasian Ovcharka   ...     Tamarin   ...   Marmoset   ...   Common Squirrel Monkey

Historie chovatelské stanice NASPO

Pejskařině se věnuji od roku 1980, zpočátku především výcviku.

GUSA od Policie a J. Sekvenc

Můj první pes: DEIVIS z HELLPORTOVA CS

První vrh - A - se narodil v r. 1988, otcem byl zakoupený FREDO z POLUXU 5I6 výborný, ZVV2, ZPO.

Až do roku 1994 byli k chovu využíváni psi černí se znaky, můj další pes BURGO od TROCH JAZIER 5JI1/P výborný, I. Třída chovnosti, ZVV3, IPO3, 2x ÚM ČR v r. 1992, 1993.

V roce 1994 byl první vlkošedý vrh, otcem byl náš další pes GENT od POLICIE výborný, SchH3, IPO3, ZVV2, Körkl. I., 5CVQ1/P.

Gent od Policie se pro svoje kvality stal otcem fen: KENY NASPO 5CV1/P II. Tř., DIXI z KVETOUCÍCH TOPOLŮ 5JV1/P I. Tř., které se staly základem chovu vlkošedých psů chovatelské stanice NASPO společně s fenou KASA od POLICIE 5VI/P I. Tř. (dcerou GOLY od POLICIE - sestra GENTA). Dalším chovným psem působícím v chovatelské stanici NASPO se stal zapůjčený DERRIK von HAUSE IRIS výborný, SchH3 Körkl. I. v roce 1997.

Současně vedle chovu jsem pokračoval ve výcviku a účastí na soutěžích hlavně s fenou Gusa od Policie (SchH 3, IPO3, Přeborník MSKS 97, 2.místo Grand Prix Vrbové 98, účast na mistrovstvích ČR a výběrových soutěžích). Gusu od Policie jsem k chovu nepoužil.

Další fenku,kterou jsem použil k chovu a soutěžim byla Peny Naspo (DERRIK von HAUSE IRIS - Kasa od Policie) SchH3,IPO3 ZVV2, účast na přeborech, mistrovstvích a výběrových soutěžích ČR. Další fena kterou jsem použil k chovu byla Una Naspo (Eron Mat-Rož -DIXI z KVETOUCÍCH TOPOLŮ) SchH3, IPO3, Una byla velice plodná.

Jako poslední moje feny byli v chovu využity Nexi Vikar (o.Indy v.d. Maineiche, m. Bauli Vikar) a Qity Naspo (Nax Naspo- Bauli Vikar). Chov německých ovčáků jsem ukončil v roce 2012.

Po osmi letech v r. 2020 jsem se diky mému vnukovi a tomu, že na NO se nedá zapomenout vrátil k výcviku a k chovu. Začal jsem od štěněte pracovat se psem FOX ETHEN.

Cílem naší chovatelské stanice je chov zdravých NO a Kavkazanů odpovídajících standardu FCI a co nejlepších povahových vlastností, které jsou charakteristické pro tato plemena.

Jíří Sekvenc

Doprovodná informace ke všem fotografiím na webu: Kupírování uší je zakázáno zákony 77/2004 Sb. a 246/1992 Sb.
Copyright © 2004 - 2014 [ J. Sekvenc ]
Stránka odpovídá standardu W3C - XHTML 1.0 a CSS 2
Naspo - Chovatelská stanice kavkazských pasteveckých psů, drápkatých opiček a kotulů